Menu

  google reklamları

Google Reklamları

google reklamları

Google AdWords Hakkında Tüm Sorular

Bir çok reklamveren AdWords hesabını kendi yönetmeyi tercih eder. Bazı reklamverenler ise, reklam maliyetlerinin düşürülmesi ve bir uzmandan yardım alabilmek için AdWords hesaplarının Google AdWords Sertifikalı İş Ortağı tarafından yönetilmesini tercih eder. Nefkin alanında uzman ekibiyle iletişime geçtiğiniz noktada, reklam bütçenizi ve ne tür hizmetler almak istediğinizi belirtmeniz yeterli. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, maliyetlerinizi azaltacak, iş yükünüzü hafifletecek, yatırım geri dönüşünüzü artıracak çalışmaları sizin için takip ederiz...
0532 345 95 11

Google Hakkında Tüm Sorularınız İçin Arayın (09:00 18:00 saatleri arası)


Google AdWords Nedir?

Google AdWords ürününüz ya da hizmetiniz için hızlı ve basit bir reklam mecrasıdır. Google AdWords reklamları aracılığıyla reklamlarınız Google'da arama sonuçlarında yayınlanır. Minimum bir aylık ücret ödemenizi gerektirmeyen Google AdWords reklamlarında, kullanıcılar reklamınıza tıkladığında ödeme yaparsınız. Google AdWords reklamlarını başlatmak için başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

Kullanıcılar ürün ya da hizmetinizle alakalı olarak seçilen anahtar kelimelerinizle ilgili bir arama yaptığında, Google Arama sonuçları sayfasında reklamınızı görüntüler. Organik arama sonuçlarının üst kısmında görüntülenen sponsorlu bağlantılar işinizle ilgili arama yapan bir kitleye kolayca ulaşmanızı sağlar. Buna ek olarak reklamlarınızı Google Ağı'ndaki Görüntülü Reklam Ağı sitelerinde de yayınlayabilirsiniz. Görüntülü reklam ağı yerleşimlerini seçebilir, içeriğe dayalı hedefleme özelliği ile anahtar kelimelerinizin web sitelerindeki içeriklerle eşleşmesini sağlayabilirsiniz.

Google reklam biçimleri arasından metin reklam, resim reklam veya video reklam seçeneklerini seçebilir, hesabınızdaki raporları inceleyerek reklam performansınızı kolayca gözlemleyebilirsiniz.

Reklamlarımı Kendim mi Yöneteceğim?

Reklam çalışmalarınız, uzman ekibimiz tarafından oluşturulur, size maksimum yararı sağlayacak şekilde yönetilir. Reklam bütçeniz, konumunuz, hizmet vereceğiniz alan gibi bilgileri verdikten sonra reklam verimliliğinizi artıracak optimizasyon çalışmalarını sizin için takip ederiz. İnternet reklamcılığı aracılığıyla maliyetleriniz düşer, iş yükünüz azalır, geri dönüşleriniz artar. Kampanyanız devam ettiği sürece kullanımınıza sunulan yönetim paneli aracılığıyla reklam performansınızı inceleyebilir, dilediğiniz şekilde müdahele edebilirsiniz.

Google AdWords'ün Maliyeti Nedir?

Google AdWords kampanyasını oluşturmadan önce bir çok işletmenin aklına aynı soru gelmektedir; Google AdWords'ün maliyeti nedir?

AdWords kampanyası için bütçenizi oluştururken dikkate almanız gereken bir kaç temel nokta;

Google AdWords reklamları belirlediğiniz bütçenin dışına çıkmaz, her gün ne kadar harcama yapmak istediğinizle ilgili limiti siz belirlersiniz. Minimum harcama zorunluluğu yoktur.

Tıklama başına ne kadar ödeme yapmak istediğinizi siz belirlersiniz.

Yalnızca reklamlarınıza yapılan tıklamalar için ödeme yaparsınız.

Anahtar kelime trafiğini ve maliyet tahminlerini keşfetmek, anahtar kelime seçimlerinde bilinçli tercihler yapmak ve bütçenizi maksimize etmek için Anahtar Kelime Aracını kullanabilirsiniz.

Maliyetlerin yapısını belirleyip kampanyanızı başlattıktan sonra, bütçenizin sınırları içinde hareket etmelisiniz. Bundan sonra, paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için reklam metnini, anahtar kelimeleri, yerleşimleri, kampanya ayarlarını, tıklama başına maliyet (TBM) tekliflerini ve günlük bütçeyi belirlemek üzere istediğiniz zaman hesabınıza erişebilirsiniz.
0532 345 95 11

Google Reklam Vermek İçin Arayın (09:00 18:00 saatleri arası)

Google AdWords Reklamlarım Nerede Görünecek?

Google reklamları, Google arama sonuçlarında ve Google Görüntülü Reklam Ağı'nda görüntülenebilir.

Reklamlarınız, Google arama sonuçlarında, organik arama sonuçlarının en üst ve en alt kısmında görünür.

Google Görüntülü Reklam Ağı 2 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan oluşan, AdWords reklamlarınızın görünebileceği bir gruptur. Görüntülü Reklam Ağı ile AdWords reklamlarınızı belirli bir içerik, belirli bir kitle ve belirli bir konuma göre hedefleyebilir, dünya genelindeki internet kullanıcılarının yaklaşık %90'ına ulaşan bu ağa dahil olabilirsiniz.

Ülke ve Şehir Bazında Reklam Verebilir Miyim?

Google AdWords ile reklamlarınız seçtiğiniz coğrafi konumlarda gösterilir. Reklamlarınızı dilediğiniz lokasyondaki doğru müşterilere göstermeye ve işletmenizden çok uzakta bulunan kullanıcılara gösterilmesini kısıtlamaya yardımcı olur. Bu da yatırım getirinizi artırmanızı sağlayabilir.

Google AdWords reklamları İran, Sudan, Suriye, Küba ve Kuzey Kore haricindeki tüm ülkelere ve şehirlere hedeflenebilmektedir.

Etkili Bir Anahtar Kelime Listesi Nasıl Oluşturulur?

Anahtar kelime listenizi oluştururken kendinize şu soruyu sormalısınız: Müşterilerim ürünümü ya da hizmetimi hangi kelimeleri kullanarak aratırdı? Bu sorunun cevabını oluşturan, hedef kitlenizin sizi bulmak için Google'da arayabileceği anahtar kelimelerin bir listesini hazırladıktan sonra bu listeyi farklı yazılmış kelimelerin (ör. nakliyat ve nakliye), kelimelerin çoğul hallerinin, eş anlamlılarının ve yanlış yazımlarının da dahil olduğu kelimelerle genişletin. Anahtar kelime listenizi hazırlarken Anahtar Kelime Türetme Aracı'nı kullanabilirsiniz. Fazla geniş anlamlı anahtar kelimeler çok gösterim ancak az tıklama getirerek performansınızı düşürebileceği için bu kelimeleri elemenizi öneririz.

Tek kelimelik anahtar kelimeler büyük ihtimalle çok genel olacağı için iki veya üç kelimelerik kelime öbekleri kullanın. Araç kiralama hizmetlerinizi tanıtmak için kullanacağınız "araç" kelimesi satılık araç, araç kaskosu, oyuncak araç gibi hizmetinizle alakası olmayan öğeleri arayan kullanıcılara gösterilebilir. Bu durumda araç anahtar kelimesi yerine, anahtar kelimenizi daha belirgin kılacak şekilde kiralık araçlar, araç kiralama, izmir araç kiralama gibi daha ilgili ve açıklayıcı anahtar kelimeler kullanmayı deneyin.

Anahtar kelime listenizi iyileştirmenin bir diğer yolu Raporlarınızı sık sık kontrol etmektir. Raporlar, internet kullanıcılarının reklamınızı bulmak için hangi arama sorgularını kullandığı konusunda sizi bilgilendirecektir. Bu bilgiler doğrultusunda anahtar kelime listenize yenilerini ekleyebilir, durdurabilir veya tekliflerinizi düzenleyebilirsiniz. Anahtar kelime eşleşme seçeneklerini kullanarak geniş, sıralı, tam veya negatif olmak üzere dört farklı anahtar kelime eşleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Belirli bir seçeneği ayarlamazsanız, anahtar kelimeleriniz varsayılan olarak geniş eşlemeli olarak belirlenir.

Anahtar kelime eşleme seçenekleri ile;

Hedef kitlenizi daha alakalı olacak şekilde daraltabilir,

Ürün veya hizmetinizle daha çok ilgilenen kullanıcılara ulaşabilir,

Tıklama başına maliyetinizi azaltabilir,

Yatırım getirinizi artırabilirsiniz
0532 345 95 11

Google Reklamları Arayın (09:00 18:00 saatleri arası)

Maksimum Tıklama Başına Maliyet (MTBM) Nedir?

Maksimum tıklama başına maliyet, reklamınıza yapılan bir tıklama için ödemek istediğiniz en yüksek tutardır. Maksimum tıklama başına maliyet, reklam konumunu etkileyen önemli faktörlerden biridir. Maksimum TBM'nizi artırmak, reklam konumunu yükseltebilir.

Anahtar Kelime Teklifleri Nasıl Belirlenir?

Google AdWords reklam kampanyanızda yer alan her bir anahtar kelimeyi seçerken, reklamınız tıklandığında ne kadar ödeme yapmak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Seçeceğiniz anahtar kelime, reklamlarınızın göstereceği performansa bağlı olarak farklı ilk sayfa tekliflerine ve reklam konumlarına sahip olabilir. Tıklama Başına Maliyet belirlenirken, anahtar kelime bazında reklam konumu, ilk sayfa teklifi ve yatırım getirisi gibi unsurlar dikkate alınmalıdır.

Reklamlarım Nasıl Ücretlendirilir?

Tıklama başı maliyet kampanyalarınızda reklamınızı görüntüleyen kullanıcıların her bir tıklaması için, anahtar kelimeye verilen teklif tutarında ödeme yaparsınız. Bu ödeme mevcut reklam bütçenizden karşılanır. Tıklama başı maliyet teklifleri ise reklam yönetim paneli aracılığıyla reklamverenler tarafından kolaylıkla belirlenir.

Reklamlarınızın tıklanmasından ziyade kullanıcıların reklamlarınızı görmesini istiyorsanız, bu durumda Bin Gösterim Başına Maliyet (BGBM) seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Reklamlarınız her gösterildiğinde BGBM teklifi üzerinden ücretlendirme gerçekleşir.

Google AdWords Reklamı Veren Rakiplerimin Verdiği Teklifi Görebilir Miyim?

Adana Güzellik - Kuaför, Lazer Epilasyon, Vücut Bakımı, Cilt Bakımı, El ve Ayak Bakımı, Profesyonel Makyaj, Kalıcı Makyaj, Depilasyon, Masaj, Zayıflama